Boj o moc a energetickou převahu

Velké téma dnešních a následujících dní, především v roce 2014 a 2015.

Jedním z nejtěžších bojů, které mimo bojů s egem (s nižším já) svádíme, je boj o pozici, moc a energii.

Mnohdy si to vůbec neuvědomujeme, ale v 90% všech našich vztahů (pracovních, rodinných, přátelských, sousedských a jiných) podprahově vyhledáváme co nejvýhodnější pozici, proto, abychom byli oceněni (tj. byla nám dána kladná energie obdivu nebo uznání), pochváleni, nebo aby si nás okolí všimlo apod.

Energie, kterou tímto získáváme, bývá odebírána většinou od těch, kteří nám ji pochvalou, uznáním či pohlazením nevědomě dávají a sami se tímto vyčerpávají (toto platí i pro Vaše domácí mazlíčky).

Jistě jste již někdy zažili situaci, že se Vám svěřoval přítel či přítelkyně, stále si stěžoval/a na vše, co se mu/jí v životě děje (z počátku byl/a skleslý/á, ale postupem času se cítil/a stále lépe a lépe) a Vy jste se cítili po chvíli tohoto rozhovoru naprosto unavení, bez nálady a chuti do života.

Čím myslíte, že to bylo? Co myslíte, že se energeticky mezi vámi během rozhovoru dělo? V praxi to vypadá asi takto:

Ideální model je ten, ve kterém se energie neustále přelévá a proudí volně (tj. nikde se neblokuje nároky ega nebo negativními emocemi), ovšem takovýchto případů je velmi málo – např. mniši ve vysoce posazených horách.

Pokaždé, když nekontrolujeme své ego (své nižší energie chtění, marnosti, závislosti, závisti, odsuzování, zlosti či nepřejícnosti) nás ego hned ovládne, tím se následně sníží naše vlastní energie a my pocítíme potřebu se „dobít“.

Příkladem může být rozčílený šéf v práci, který Vám vynadá a hned na to je naprosto milý (neboť jeho energie byla vybita na Vás), zato Vy se cítíte na omdlení.

Proto, je tak nesmírně důležité si toto uvědomovat a neustále se zasazovat o to být v pocitové i energetické rovnováze. Samozřejmě ne vždy se vyhneme náhlému výbuchu vzteku, ale když si uvědomujeme, co tím druhému člověku i sami sobě (vyslané negace se otáčí i proti nám) způsobujeme, je větší pravděpodobnost, že se budeme snažit to nejhorší nějak eliminovat.

Není chybou ukončit vztahy s lidmi, kteří Vás opakovaně a po delší čas vyčerpávají, je to Vaše právo a mnohdy nutnost k přežití.

Pokud to jde, snažte se obklopovat lidmi, kteří mají ohled na druhé, jsou schopni empatie a korespondují s Vaším vlastním nastavením a udržujete svoji mysl čistou a dobře naladěnou.

Jak pracovat s negativním myšlenkami naleznete v tomto odkazu:

https://astragal.cz/index.php/o-pozitivnim-mysleni-afirmace-a-zmena-mysleni/.