Centrum pomoci ASTRAGAL

PROJEKT STAVBY CENTRA POMOCI ASTRAGAL A KAPLE SVATÉ PANNY MARIE NEPOSKVRNĚNÉ

Projekt je realizován na pozemku v Jarošově u Litomyšle, který rozlohou čítá kolem 1800 metrů. Byli jsme vedeni ze shora na toto místa, kdy v přesně danou dobu, jsme pozemek před mnoha lety mohli zakoupit.

Již tehdy byl určen právě k tomuto účelu (před námi patřil rodině, která jej vlastnila přes 300 let a my doufáme, že v této tradici budeme pokračovat). Postupně jsme ho spláceli, starali se o něj a čekali na další krok v naší cestě, kdy budeme začít s realizací celé věci.

Kaplička svaté Panny Marie neposkvrněné

Dřevěná kaplička svaté Panny Marie neposkvrněné je součástí mé dlouholeté vize o vzniku centra pomoci Astragal (ta mne provází od roku 2009), jehož bude právě toto posvátné místo nedílnou součástí.

Kaplička bude před jejím otevřením vysvěcena knězem a má sloužit všem, kteří za mnou přichází o pomoc, aby zde mohli rozjímat, načerpat novou životní sílu a energii.

Její realizace by nebyla možná bez pomoci těch, kteří si spolu s námi přáli, aby kaple stála a kteří tímto věnovali část ze sebe pro pomoc druhým.

Díky velkému daru, který jsme mohli využít na zakoupení materiálu na stavbu kaple, můžeme s realizací kapličky začít. Z celého srdce a nesmírně děkujeme za všechny, kteří v ní budete moci rozjímat a nacházet novou životní sílu a naději.

Díky štědrému daru Jana a Heleny Štěpánkových určenému na zhotovení vyřezávaného oltáře může být zakázka tvorby oltáře zadána.

Díky dalšímu štědrému daru od dárce, který si přál zůstat v anonymitě, je možné zrealizovat celé zázemí pro uložení kaple, včetně zbudování sociálního zázemí pro návštěvníky kaple. Se slzami v očích jim děkuji a nedokáži slovy vyjádřit, jak moc si jejich daru vážím.

Díky Vašim příspěvkům za moje služby jsme mohli nakoupit vybavení do kaple (lavice, klekátko, sochu Panny Marie a andělů, věčné světlo, osvětlení kaple, vybavení na oltář apod.).

Všem vám moc děkujeme.

Nyní nás čeká samotná stavba kaple, která by se měla realizovat, pokud všechno dobře půjde, v druhé polovině roku 2023.

Budeme ji stavět svépomocí a já velmi děkuji všem kamarádům a známým, kteří na této stavbě nechají část své úžasné energie a duše.

Centrum pomoci Astragal

Mým cílem je vybudovat klidné a bezpečné zázemí, kde budeme poskytovat pomoc těm, kteří hledají akutní i dlouhodobou péči v oblasti psychologické, zdravotní a terapeutické. Pomáhat zde plánuji také lidem, kteří se ocitli v krizové životní situaci nebo se ztratili na své cestě životem a potřebují nutně nalézt nový směr a pohled.

Díky centru a jeho dispozici nám bude umožněno pracovat i s těžce nemocnými klienty (což dosud, v současném působišti, nebylo možné), neboť prostor zde již bude bezbariérový.

Chystáme dostatečně velké místo pro pohodlné parkování přímo u centra Astragal (aby měli klienti, s těžkým zdravotním postižením či rodiny s malými dětmi, dobrý přístup).

Počítáme také se zázemím pro dětské klienty, aby pro ně čekání nebylo tak dlouhé :-).

Součástí centra má být i malá přednášková místnost, kde na sobě budete moci pracovat a vzdělávat se na plánovaných skupinkách, seminářích a přednáškách.

Čas, kdy na pomoc čekáte, budete moci strávit rozjímáním a načerpání sil v naší kapličce.

V druhé polovině roku 2024, pokud vše půjde podle plánu a získáme na tuto stavbu hypotéku, bychom chtěli začít na stejném místě, jako bude stát kaplička, stavět centrum pomoci Astragal.

Pokud byste se rozhodli mě v mém projektu centra pomoci Astragal podpořit a pomoci tak i těm, pro které jej stavíme, budu za to moc ráda.

Přispět nám můžete na –

Číslo účtu: 2800534384/2010

IBAN: CZ4020100000002800534384 (pro platby ze zahraničí)

Swift kód banky: FIOBCZPPXXX (pokud by byl potřeba)

Do poznámky prosím napište slovo „Dar pro centrum Astragal“. Děkujeme.