O magii

https://www.kosmas.cz/knihy/103494/magie/

Dovolte mi, abych hned v úvodu zopakovala známý fakt, že žádná černá a bílá magie neexistuje.

Je jedno, zda praktikujete magii s dobrým nebo se zlým úmyslem – vždy půjde o magii a rizika s ní spojená.

Jakákoli magie je ve své podstatě nebezpečná – otvíráme se silám, které jsou pro nás nepoznané a troufám si říci, že ve skutečnosti a hloubce nepoznatelné.

Magie je založena na využití síly vlastní mysli v kombinaci se schopností dobré koncentrace, teoretické znalosti a v neposlední řadě víře v to, co děláme.

Kvalitní publikace na toto téma naleznete v knihovnách, knihkupectvích – nejznámější autor zabývající se touto problematikou je František Bardon.

Činnosti, které se zahrnují do oblasti magie v dnešní době jsou opravdu širokospektré, uveďme si ty hlavní:
• zaříkávadla a rituály,

• používání pentagramu, spiritistické tabulky, Spirit boxů apod.
• tvorba škapulířů,

• Voodoo aj.

Prapůvodně však byla magie velmi náročným oborem, který dotyčný studoval po mnoho let a procházel mnohými těžkými zkouškami a zasvěceními. O tomto se můžete dočíst ve spoustě jiných článků, proto se tomuto zde nebudeme věnovat šířeji.

Mým cílem je především přiblížit Vám fakt, že magie může být v nepovolaných rukou velmi nebezpečná až život ohrožující a že není dobré zkoušet si provádět rituály jen tak pro zábavu. Ve své praxi jsem zažila poměrně hodně lidí, kteří díky návštěvě nepovolaného šamana nebo vlastních pokusů, mají doživotní psychické i fyzické následky (ve smyslu nemocí).

V magii jde hlavně o to, jak svoji sílu použijete – zda ji dáváte dobru nebo zlu, zda vědomě nebo nevědomě a zda jsou Vaše úmysly a cíle čisté (chcete nezištně pomoci), nebo zda jsou temné (chcete ublížit – pozor, někdy i nevědomě). A v neposlední řadě, také o to, zda máte dostatečné znalosti.

Mnoho lidí se snaží přeskočit základy a pouští se neuváženě hned do samotného praktikování práce s energií, ale to je hrubá chyba, která jim bohužel později zákonitě zlomí vaz.

Někteří s praktikujících si zase neuvědomují, že za nečistou magii se pokládá také ta činnost, v jejímž podtextu je touha prospět sobě (získat pro sebe apod.).

Je v pořádku žádat pro sebe jen dobré, ale nikdy na úkor někoho jiného. Např. nemůžeme si přičarovat lásku (no můžeme, ale je to špatně, protože jednáme proti vůli druhého, s jeho nevědomím nebo proti jeho souhlasu).

Pokud se chcete skutečně věnovat magii doporučuji si prostudovat, co to obnáší a opravdu dobře si rozmyslet, zda do toho chcete jít a zda vám to za to stojí.