Očištění předmětu od negativních energií

Je třeba si uvědomit, že všechny věci, které používáme se postupem času zanáší různými energiemi, kterým jsou vystaveny. Tomuto se říká tzv. energetické otisky a tyto se ve vrstvách nabalují jak na člověka, tak na předměty.

Proto je nutné věci okolo nás čas od času energeticky vyčistit, abychom kolem sebe i na sobě nekumulovali zátěžovou energii.

Oba níže uvedené postupy jsou více méně stejně účinné. Bude záležet na vás, který zvolíte a který vám bude pocitově bližší.

Tyto způsoby můžeme použít u předmětů z pozůstalosti, nalezených, získaných od nemocné či negativní osoby, ale i u předmětů denní potřeby.

Svěcená voda má tu výhodu, že je schopná očistit i takové zátěže, se kterými si žádný jiný způsob čistění neví rady. Použít ji poté také můžete k požehnání dané věci či při ochraně jejího majitele před zlými silami (pokud si předmět nechcete nechat posvětit přímo od faráře).

Vše potřebné o svěcené vodě jsme si již uvedli v předchozím článku:

https://astragal.cz/index.php/ocisteni-tela-od-negativni-energie/

a v článku o svěcené vodě:

https://astragal.cz/index.php/svecena-voda/.

Variantu se šalvějí používáme na běžné očišťování všech předmětů, které průběžně používáme nebo se kterými nějak duchovně pracujeme (jako jsou karty, drahé kameny, knihy, pastelky aj.).

VARIANTA A

Vyhraďte si dostatek prostoru a klidu, kdy vás nebude nikdo rušit.

 1. Zapalte svíčku, bílou voskovou (ne čajovou), na kterou předtím uděláte křížek svěcenou vodou. 
 1. Požádejte vyšší moc o vedení, ochranu a pomoc při očištění věcí pro ….…… (jméno osoby, o kterou jde), jejíž předmět chcete očistit nebo požehnat. 
 1. Vezměte svěcenou vodu a postupně potírejte nebo lehce kropte jednotlivé předměty, které chcete očistit a ochránit od zlého. 
 1. Přitom se soustřeďte na to, co děláte a v duchu odříkávejte – „žádám tě bože/vesmíre o očištění této věci od všeho zlého a nečistého nebo požehnání tohoto předmětu, aby ochraňoval a přinášel štěstí …….. (jméno) „.
 2. Poté poděkujte za pomoc a vedení. 

Svíčku můžete nechat dohořet nebo ji zhasit, bude záležet na vašem pocitu.

VARIANTA B

Vyhraďte si dostatek prostoru a klidu, kdy vás nebude nikdo rušit.

 1. Zapalte svíčku bílou, voskovou (ne čajovou). 
 1. Požádejte vyšší moc o vedení, ochranu a pomoc při očištění věcí pro ……. (jméno osoby, o kterou jde), jejíž předmět chcete vyčistit. 
 1. Vezměte misku s pískem nebo kaménky, na které bude uhlík z vodní dýmky a trocha šalvěje. 
 1. Uhlík zapalte, počkejte až trochu pročervená a začne se mírně kouřit z šalvěje. Poté vezměte misku a postupně s ní obkružte jednotlivé předměty, aby kouř obstoupil celou věc.
 1. Přitom se soustřeďte na to, co děláte a v duchu odříkávejte – „žádám tě bože/vesmíre o očištění této věci od všeho zlého a nečistého“.
 1. Na chvíli odložte misku, vezměte tibetskou gongovou mísu nebo zvonek a cinkněte u jednotlivé věci (tento úkon rozhání staré stagnující energie). Energii tónů nechte chvíli znít.

Šalvěj po ukončení gongů není potřeba nechat vyhořet, můžete ji zadusit.

7. Poté zapalte santalovou tyčinku (dočišťuje jemné energie) a znovu celou věc obkružte, spolu s prosbou o doladění energií. Pak ji můžete zatípnout.

8. Následně poděkujte za pomoc a vedení. 

Svíčku můžete nechat dohořet nebo ji zhasit, bude záležet na vašem pocitu.

Kaménky z misky, uhlík, zbytky šalvěje a santalové tyčinky dejte po vychladnutí do pytlíku a poté odneste do lesa, kde požádejte, aby je půda přijala, tak by nikomu neublížili a očistila je.

Poté je zahrňte hlouběji do půdy, aby na ně někdo nenatrefil.

Poděkujte.

Držím Vám pěsti,

Martina