Projekty, které podporujeme

Ráda a s láskou podporuji:

Úsměv nejen pro Kryštofa

https://usmevnejenprokrystofa.cz/

Posláním tohoto projektu je pomoci nemocným a jejich rodinám nalézt všechny informace, možnosti podpory a zorientovat se v celé situaci. Nadační fond založili manželé Abelovi na základě vlastní trpké zkušenosti s osteosarkomem u jejich syna Kryštofa. Při boji o záchranu synova života sami zjistili, jak nekoordinovaná je nelékařská pomoc – od psychické až po ekonomickou.


Unie práv zvířat z.s.

https://www.uniepravzvirat.com/

Unie práv zvířat, z.s. je kolektiv lidí, kteří na území celé ČR v souladu se stanovami organizace jednají v zájmu zvířat, chrání a prosazují jejich práva. Jejich prioritou je záchrana života zvířete.

Právě z jejich rukou jsme si v roce 2023 adoptovali dalšího člena naší rodiny, Maxíka. Dopřejeme mu stálý, láskyplný domov, který si tato čistá duše zaslouží.


Betanie – křesťanská pomoc

https://www.betanie.eu/index.html

Poskytovatel sociálních služeb poskytující sociální a zdravotnické služby pro potřebné.

V nejvyšší nouzi, když byli požádáni o pomoc, i přes plný stav se nám snažili ochotně a srdcem pomoci – nakonec nalezli způsob, jak potřebnému člověku zajistit jeho důstojný odchod. Lidskost v jejich jednání, kterou nezměnila ani letitá rutina tisíců případů, kterým se věnují si rozhodně zaslouží obdiv, respekt a podporu v jejich dalším úsilí.


Hospic, mobilní hospic, paliativní péče, domácí zdravotní péče

Jedna z nejdůležitějších služeb, která je vzhledem ke stárnoucí populaci stále více a více potřebná. Pokud je to alespoň tročku reálné, každý z dlouhodobě a těžce nemocných by si přál nebýt na konci svého života v nemocnici nebo v ústavu, ale doma, se svými blízkými.

Pokud Vás tato myšlenka oslovila, máte možnost podpořit vybranou službu třeba ve vašem okolí – zde je abecední seznam:

https://www.umirani.cz/adresar-sluzeb/seznam


Časopis Nový prostor

http://www.novyprostor.cz

Zakoupením tohoto časopisu pomáháte do nového startu lidem, kteří přišli o domov, práci, rodinu a snaží se pod odborným vedením začít znovu. Za peníze, které z časopisu získají si platí jídlo, ubytování apod.

A to je to, co má smysl – toto je skutečná pomoc, kterou lidé na odkázaní na život na ulici potřebují. Potřebují šanci.


Útulek pro zvířata

http://www.mpb.cz/utulek-pro-zvirata/

Z tohoto útulku jsem měla tu čest mít 14 let pejska. Vzala jsem si ho, když mu byl rok a půl a pojmenovala ho Laky. I když to s ním nebylo lehké, byl bohužel poznamenaný krutým zacházením za strany lidí, děkuji za čas strávený s ním. Věřím, že se na jeho duši díky našemu krásnému spojenectví a přátelství zhojily všechny šrámy, které mu lidé zasadili. Byl to úžasný průvodce, parťák a přítel. Pokoj jeho duši.


Tyfloservis o.p.s.

http://www.tyfloservis.cz/

Tato obecně prospěšná společnost nabízející podporu, informace a nácvik dovedností lidem, kteří přes vážné zrakové potíže hledají cestu k co možná nejsamostatnějšímu životu. Zároveň byla hlavním pořadatelem každoroční sbírky „Bílá pastelka“, na kterou si možná někteří pamatujete a kterou jsem několikrát měla tu možnost spoluorganizovat.


Občanské sdružení Práh

http://www.prah-brno.cz/

Nejraději zakupuji výrobky od klientů chráněné dílny, které můžete také každoročně zakoupit na Brněnském výstavišti v době vánočních trhů.

Malou ukázku naleznete zde:

http://chranenky.cz/.


Julinka

http://www.julie.websnadno.cz

Tito úžasní rodiče bojují za možnost lepšího života pro jednu ze svých holčiček, Julinku a já je z celého srdce podporuji a modlím se za ně.

Pokud se rozhodnete je podpořit, budu moc ráda a velmi vám za sebe i za ně děkuji. Udělat to můžete buď příspěvkem na jejich konto:

http://www.julie.websnadno.cz/Pomoc—-HELP.html

nebo účastí na sbírání víček od pet lahví různých tipů:

http://www.julie.websnadno.cz/Vicka-z-PET-lahvi.html.


Projekt šance

https://www.projektsance.cz/

Projekt Šance je první preventivní a humanitární program pro komerčně sexuálně zneužívané děti a mládež, oběti obchodování s lidmi, kteří žijí v ČR v zapomenutí…

Projekt Šance je aktivistou Národního plánu boje proti komerčnímu sexuálnímu zneužívání dětí, který byl zakotven v usnesení vlády České republiky dne 12. července 2000 č. 698.


Helppes – Centrum pro výcvik psů pro postižené, o.p.s.

https://helppes.cz/

Helppes je jediná profesionální nezisková organizace svého druhu v České republice, která je registrovaným poskytovatelem
sociálních služeb. Helppes pomáhá osobám s nejrůznějšími druhy handicapů na jejich cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti prostřednictvím speciálně vycvičených psů.

Helppes, jako první organizace nejen v ČR, ale i ze zemí tzv. bývalého východního bloku,dokázal splnit podmínky nejvyšších mezinárodních standardů v poskytování služeb tohoto druhu a získal akreditaci pro plnohodnotné členství v mezinárodních organizacích, sdružujících poskytovatele těchto služeb – Assistance Dogs Europe a Assistance Dogs International.


Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka

http://pasicka.cz

Posláním této záchranné stanice je záchrana zvířat z volné přírody na území Pardubického kraje a realizace ekovýchovných programů zejména pro děti. Součástí areálu je i veřejnosti přístupná expozice zvířat žijících v ČR.

Na stanici jsme vezli ptáčátko, které vypadlo spolu se svými sourozenci z hnízda na střeše. Všichni kromě kromě tohoto malého byli na místě mrtví. Jen jemu ještě bilo srdíčko a dýchal. Pojmenovali jsme ho Štístko“. Bylo na tom opravdu bídně. Hned jsme ho naložili do hnízdečka, které jsme vytvořili do auta a jeli do záchranné stanice. Za 3 týdny jsme jim volali, jak to dopadlo a Štístko to zvládnul a daří se mu, díky skvělé péči obětavých pečovatelů ze stanice Pasíčka skvěle.

Děkujeme!