Stavba kapličky a obnova roubenky v Lubné

PROJEKT STAVBY KAPLIČKY SVATÉ PANNY MARIE NEPOSKVRNĚNÉ A OBNOVA 200 LET STARÉ ROUBENKY V LUBNÉ

Kaplička svaté Panny Marie neposkvrněné

Jedná se o malou dřevěnou stavbu, která bude sloužit všem, kteří ke mě přichází s prosbou o pomoc, aby zde mohli rozjímat a načerpat sílu na jejich další cestu.

Před jejím otevřením bude vysvěcena knězem, tak jak to má u takového posvátného místa být.

Kapličku budeme budovat vlastními silami, financovat z našich zdrojů a za pomoci darů od vás, kteří jste se již rozhodli nebo se třeba rozhodnete naši myšlenku podpořit. Bez vaši účasti bychom její dokončení nikdy nebyli schopni zvládnout.

Tímto bych ráda velmi poděkovala v první řadě dvěma hlavním patronům naší kapličky, kteří si však přejí zůstat v anonymitě a v neposlední řadě vám všem ostatním, kteří jste nám svými dary pomohli se ke zhmotnění naší vize zase o kus přiblížit.

Vznik kapličky je přímo provázán s další části tohoto projektu a to s obnovou 200 let staré roubenky, ve které budu Astragal působit.

Obnova 200 let staré roubenky jako budoucí místo působiště Astragalu

Mým cílem je vybudovat klidné a bezpečné zázemí, kde budeme poskytovat pomoc těm, kteří hledají akutní i dlouhodobou péči v oblasti psychologické, zdravotní a terapeutické. Pomáhat zde plánuji také lidem, kteří se ocitli v krizové životní situaci nebo se ztratili na své cestě životem a potřebují nutně nalézt nový směr a pohled.

Díky dispozici stavby, kterou chceme vytvořit nám bude umožněno pracovat i s těžce nemocnými klienty, neboť prostor zde bude řešen bezbariérově.

Parkování pro všechny příchozí je možné kousek od roubenky a v případě imobilních a těžce nemocných klientů, přímo u ní.

Počítáme také se zázemím pro dětské klienty, aby pro ně čekání nebylo tak dlouhé.

Čeká nás výměna celé střechy neboť nyní do stavby zatéká, výměna oken, vybudování WC, obnova štítů a celého dřevěného obložení, zpevnění přístupové cestičky ke kapličce a části příjezdové cesty k roubence apod.

Doufáme však, že celý projekt bude s boží pomocí a trochou štěstí na pomocné síly:-) zhmotněn již v roce 2025 – 2026.

Do budoucna bychom v podkroví roubenky také rádi vytvořili místo pro setkávání skupinek, přednášky a semináře.

Ze srdce děkujeme všem, kteří se rozhodnete nás v našem projektu kapličky nebo obnovy historické roubenky podpořit a pomoci tak i těm, pro které to vše tvoříme.

Přispět nám můžete na –

Číslo účtu: 2800534384/2010

IBAN: CZ4020100000002800534384 (pro platby ze zahraničí)

Swift kód banky: FIOBCZPPXXX (pokud by byl potřeba)

Do poznámky prosím napište slovo „Dar pro centrum Astragal“. Děkujeme.