O regresní terapii

http://www.kudyznudy.cz/Aktuality/V-Brandyse-nad-Orlici-maji-prirodni-bludiste.aspx

Tato téma je poslední dobou veřejností hodně skloňovaná a proto pociťuji potřebu Vám poskytnout pár důležitých informací.

Regresní terapie je velmi účinná metoda, která nás zbavuje současných problémů tak, že najde jejich příčiny v minulosti a zpracuje je, ovšem jen za předpokladu, že je odborně provedena.

Často jsou za regresní terapii vydávána sezení, která stojí tisíce korun a kde Vám terapeut od vykládá Váš minulý život – toto není regresní terapie a nemá s ní ani nic společného. Jedná se bohužel o podvod a snahu vydělat na neštěstí druhých.

Regresní terapie se zcela jistě může dostat do Vaší hluboké minulosti (prenatální období), což je naprosto v pořádku. Jsou i případy, kdy se pacient dostal do minulých životů, ale toto nebylo cíleným záměrem terapie, ale pouze nečekaným zvratem průběhu sezení – dodnes se tyto fenomény mezi odborníky sledují a studují.

Regresní terapie se zaměřuje na předem stanovený ať již psychický nebo fyzický problém. Má své jasně vymezené postupy, které musí terapeut a jeho pacient dodržovat. Podstatné je zmínit, že pacient musí být na absolvování této metody „zralý“ – u labilnějších jedinců hrozí, že by je mohlo sezení ještě více destabilizovat, popřípadě rozšířit jejich problém. Proto je důležité vybrat si odborníka, který má dlouhodobou praxi a výcvik v této technice a je schopen kvalifikovaně posoudit, zda je pro nás metoda právě teď vhodná.

Důležité je podotknout, že skutečná regrese je o přímém prožitku mnohdy dosti nepříjemných stavů. Tato metoda Vás krok po kroku dostane ke kořenům Vašeho problému a pod kvalitním odborným vedením a to na základě znovuprožívání klíčových pocitů a situací dokážete nakonec vzniklý blok uzdravit.

Regrese může být a nemusí jednorázovou záležitostí. Vše se odvíjí od míry a hloubky Vašeho problému, Vaši schopnosti s těmito stavy pracovat a posouzení terapeuta, jak rychle budete moci ve zpracovávání traumatu postupovat.

Regresní sezení trvá zhruba 3 hodiny i déle, podle míry traumatu pacienta.

Jak si vybrat vhodného terapeuta?

Tipy, jak si vybrat vhodného terapeuta a nepadnout přitom do rukou šarlatána naleznete na těchto stránkách:

http://www.regrese.cz/jak-si-vybrat-vhodneho-terapeuta.html.